ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА Дві сторони рівнобедреного трикутника дорівнюють 15 см і 40 см. Знайдіть

сторони подібного до нього трикутника, якщо його периметр становить 190 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Манько Дима.

Ответ:

Дано:

△ABC - равнобедренный;

AB = BC = 40 см; AC = 15 см;

△ABC ~△LEO; P△LEO = 190 см;

Найти: LE, EO, LO

Решение:

△ABC ~△LEO (по условию)

Тогда:

P1/P2 = k

P△ABC / P△LEO = k

(40 + 40 + 15) / 190 = 95/190 = 1/2 => k = 1/2

AB/LE = BC/EO = AC/LO = 1/2

AB/LE = 1/2

40/LE = 1/2

LE = 40 * 2 = 80 см

LE = EO(т.к.△ABC и △LEO - равноб.) => EO = 80

AC/LO = 1/2

15/LO = 1/2

LO = 15 * 2 = 30 см

ОТВЕТ: LE = EO = 80 см, LO = 30 см