Обчислити периметр прямокутного трикутника, якщо гіпотенуза 13 см, а катет на 7 більше ніж інший​


Ответы на вопрос

Отвечает Давыд Кирилл.

Ответ:

30 см

Объяснение:

Позначимо один катет як х, а інший як х+7, тоді за теоремою Піфагора:

13²=х²+(х+7)²

169=х²+х²+14х+49

169-49=2х²+14х

120=2х²+14х

2х²+14х-120=0

Д=14²-4*(-120)*2=196+960=1156=34²

х1=(-14-34)/2*2=-48/4=-12 не підходить

(-14+34)/2*2=20/4=5

5 (см) один катет

5+7=12 (см) другий катет

Р=5+12+13=30 (см)