Периметр ромба 60см а більша діагональ 24см знайти меншу діагональ​


Ответы на вопрос

Отвечает Игнаткин Захар.

Ответ:

Ромб АBCD.

сторони ромба рівні, отже АВ=60/4= 15см

діагоналі точкою перетину О діляться навпіл, звідси ВО = 24/2= 12 см

маємо трикутник АВО

За теоремою Піфагора:

АО= √15^2-12^2= √225-144= √81= 9см

АО=ОС= 9см

АС= 18см