3. Бічна сторона рівнобедреного трикутника ділиться точкою дотику вписаного кола у відношенні 5 :

8, рахуючи від вершини кута при основі трикутника. Знайдіть сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 72 см​

Ответы на вопрос

Отвечает Абдрахманов Тимур.

Ответ:

26 см,  26 см,   20 см.

Объяснение:ано: ΔАВС,  Р=72 см. АВ=ВС;  ВК:АК=5:8.  АС, АВ, ВС - ?

Відрізки дотичних, проведених до кола з однієї точки, рівні між собою.

АК=АЕ; СМ=СЕ; ВК=ВМ

Нехай АК=АЕ=СЕ=СМ=5х см; ВК=ВМ=8х см.

АВ=ВК=8х+5х=13х см,  АС=5х+5х=10х см.

13х+13х+10х=72;  36х=72;  х=2.

АВ=ВС=26 см;  АС=10*2=20 см.