ows Один з кутiв прямокутного трикутника дорівнює 15°. Знайти висоту, проведену з вершини прямого

кута, якщо гiпотенуза трикутника дорівнює 16 см​

Ответы на вопрос

Отвечает Волк Виктория.

Відповідь:В правильному прямокутному трикутнику висота, проведена з вершини прямого кута, є середньою пропорційною між катетами, тобто:

h = (a * b) / c,

де h - висота, а і b - катети, c - гіпотенуза.

Отже, у нашому випадку, один кут трикутника дорівнює 15°, тому інший гостріший кут буде:

90° - 15° = 75°.

Тоді, використовуючи теорему Піфагора, можемо знайти значення другого катету:

b = √(c² - a²) = √(16² - h²)

Зараз потрібно знайти значення висоти, або ж катету а. Для цього ми використаємо факт, що тангенс кута між катетом і гіпотенузою є відношенням між протилежним і прилеглим катетами:

tg(15°) = a / b,

a = b * tg(15°) = √(16² - h²) * tg(15°).

Залишилося лише підставити відомі значення та розв'язати рівняння:

16² - h² = (h * tg(15°))²

256 - h² = h² * tg²(15°)

h² * (tg²(15°) + 1) = 256

h² = 256 / (tg²(15°) + 1)

h ≈ 3,63 см (заокруглюємо до двох знаків після коми)

Отже, висота, проведена з вершини прямого кута, дорівнює близько 3,63 см.