у рівнобічній трапеції менша основа дорівнює 10 см, висота дорівнює 12 см, а бісна сторона 13

см.Знайдіть більшу основу та площу трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Більша основа дорівнює 20см. Площа трапеції дорівнює 180см²

Объяснение:

∆НCD- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

НD=√(CD²-CH²)=√(13²-12²)=5см

НD=AE=5см (проекції бічних сторін рівні, т.щ. бічні сторони рівні).

ЕН=ВС=10см.

АD=AE+EH+HD=5+10+5=20см

S=CH(BC+AD)/2=12(10+20)/2=

=6*30=180см²