рівнобедрений трикутник основа якого 10 см а бічна сторона 13 см обертається навколо своєї бічної

сторони .знайдіть об'єм та площу поверхні тіла обертання

Ответы на вопрос

Отвечает Новичкова Милана.
При обертані даного трикутника утвориться тіло, яке складається з двох конусів із спільною основою.
Обчислимо площу ΔВСD за формудлою Герона. Півпериметр його дорівнює р=0,5(13+13+10)=18 см.
S(ВСD)=√18·5·5·8=60 см², площу цьго трикутника можна обчислити також за формулою S(ВСД)=0,5ВС·ОD.  ОD=120/13≈9,2 см. Радіус верхнього конуса R1=9,2 см; S1(біч.)=π·9,2·13=120π; об'єм V1=ОВ·S1/3=9,2·120/3=368 см³ У нижнього конуса ОС=13-9,2=3,8. Також обчисляється S2 и V2  Відповіддю буде S=S1+S2; V=V1+V2. Але це вже самостійно