Центр кола ,вписаного у рівнобедрений трикутник ,ділить висоту ,проведену до основи ,на відрізки ,

довжини яких дорівнюють 5 см і 13 см.Згайдіть периметр трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Ильина Маша.
Первый вариант
---
По т. Пифагора
ВЕ² = 13² - 5² = 169 - 25 = 144
ВЕ = 12 см
---
из подобия ΔОВЕ и ΔВНС (один угол общий, и один угол прямой)
коэффициент подобия
k = ВН/ВЕ = (13 + 5)/12 = 18/12 = 3/2
НС = k*OE = 3/2*5 = 15/2 = 7,5 см
ВС = k*ВО = 3/2*13 = 39/2 = 19,5 см
АС = 2*НС = 15 см
Периметр
15 + 19,5*2 = 15 + 39 = 54 см