Відстань від точки кола до кінців його діаметра дорівнюють 8 см і 6 см. Знайти радіус кола.


Ответы на вопрос

Отвечает Сальникова Настя.

Як відомо, відстані до кінців діаметра, проведені з деякої точки кола, разом з діаметром утворюють прямокутний трикутник, в якому діаметр є гіпотенузою, а дані відстані - катетами. Звідси d = √(8² + 6²) = √100 = 10 см; r = d/2 = 10/2 = 5 см.

Відповідь: 5 см.