1 із кутів рівноб. Трапеції=60° Бічна сторона 18см а сума основ 50см. Знайдіть основи трапеції.


Ответы на вопрос

Отвечает Захаренков Егор.

Дано: МРКТ - трапеція, АР=КТ=18 см, ∠М=60°, РК+МТ=50 см. Знайти РК, МТ.

Проведемо висоти РН і КС.

Розглянемо ΔМРН - прямокутний. ∠МРН=90-60=30°

МН=1/2 МР=9 см за властивістю катета, що лежить проти кута 30°

СТ=МН=9 см, СТ+МН=9+9=18 см.

РК+СН=50-18=32 см.

РК=СН=32:2=16 см.

МТ=50-16=34 см.

Відповідь: 16 см, 34 см.