40 БАЛОВ!!! Дві площини перетинаються під кутом 60º. Точка А, яка лежить в одній з цих площин,

віддалена від другої площини на відстань 4 см. Знайти відстань від точки А до лінії перетину площин.

Ответы на вопрос

Отвечает Ерофеев Максим.

Відстань від точки A до другої площини — це довжина перпендикуляра AA', опущеного з точки A на іншу площину. Відстань від т. A до лінії перетину площин — це величина перпендикуляра AH, опущеного з т. A на пряму перетину.

З'єднавши точки A' та H, отримаємо прямокутний трикутник AA'H (тому що AA' перпендикулярний до будь-якої прямої іншої площини). За теоремою про 3 перпендикуляри A'H буде перпендикулярний і прямій перетину, а, отже, є проекцією AH на другу площину, і в такому випадку кут AHA' і буде кутом між двома площинами.

З прямокутного ΔAHA' знайдемо АН:

sin\alpha = \frac{AA'}{AH} \:\: \Rightarrow \:\: AH = \frac{AA'}{sin\alpha }  \\AH = \frac{4\sqrt{3}}{\frac{\sqrt{3} }{2} } =  \frac{4\sqrt{3}\cdot 2}{\sqrt{3}} = 8 \:\: (cm)

Відповідь: Відстань від точки А до лінії перетину площин рівна 8 см.