даю 60 балів поможіть будьласка.Катета прямокутного трикутникаи дорівнюють 5 см і 12 см.Знайдіть

косинус кута протилежного меншого катета

Ответы на вопрос

Отвечает Verba Camilla.

Ответ:

Проти меншого кута відповідає менша сторона.

Нехай ABC - прямокутний трикутник, ∠C = 90 °; BC = 5 см і AC = 12 см. ∠CAB - менший кут.

За т. Піфагора AB = ∠ (BC² + AC²) = 13

Синус - відношення протилежного катета до гіпотенузи:

sin∠CAB = BC / AB = 5/13

Косинус - відношення прилеглого катета до гіпотенузи:

cos∠CAB = AC / AB = 12/13.