у колі радіус 8 см проведено хорду АВ, яку діаметр МN перетинає в точці Р так, що АР=РВ=2РN.

Знайдіть довжину хорди АВ.

Ответы на вопрос

Отвечает Мудрый Макс.

Ответ:

Дано:

AB=PB=2PN

Зн:

АВ-?

Объяснение:

Нехай коефіцієнт множення буде х тоді:

PN=x, OP=8-x, AP=2x

Маємо р-ння:

8²=(2х) ²+(8-х) ²

64=4х²+64-16х+х²

5х²-16х=0

х=0 або 5х-16=0

х=3,2

AB=3,2•4=12,8

В-дь: АВ=12,8