1. З точки до прямої проведено дві похилі. Одна з них дорівнює 13 см, а її проекція — 12 см.

Знайдіть довжину другої похилої, якщо вона утворює 3прямою кут 30°.​

Ответы на вопрос

Отвечает Діброва Саша.

Ответ:

10 см

Объяснение:

знаходимо відстань від прямої до вершини похилих

за теоремою Піфагора

h = \sqrt{13^2-12^2} =\sqrt{169-144} =\sqrt{25} = 5 см

з властивостей прямокутного трикутника пам'ятоаємо,

що гіпотенуза (похила) в 2 рази більша за катет (висота),

який лежить проти кута в 30°

Наслідок: друга похила = 5*2 = 10 см