1.Висота конуса дорівнює корінь з 3 см, а твірна нахилена до площини основи під кутом 30°, Знай-

діть:1) радіус основи конуса;2) площу осьового перерізу конуса.2.Площа основи циліндра дорівнює 36п см2, а діагональ осьового перерізу - 13 см. Знайдіть:1) довжину твірної циліндра;2) площу осьового перерізу.​

Ответы на вопрос

Отвечает Петров Стёпа.

Відповідь:

Пояснення:

1) висота конуса =√3  Ця висота лежить проти кута  в 30°, тому твірна буде =2√3   маємо прямокутний трикутник і знайдемо радіус основи:

(2√3)²-(√3)²=9 √9=3  радіус =3 см

осьовий переріз конуса це трикутник, де одна сторона  це висота(√3), друга радіус основи(3)  і діагональ це твірна.   S=1/2 r*h=1/23*√3=3√3/2 см²

2)маючи площу основи , знайдемо радіус  r=√36=6 см

поща осьового перерізу це площа прямокутника, де основа це радіус(6),  твірна  це висота циліндра,   шукаємо її: 13²-6²=169-36=133   твірна =√133      площа перерізу буде:  √133*6=6√133 см²