Із точки до площини проведено дві похилі до неї. Довжина однієї з них дорівнює 12√2 см, а довжина

її проекції — 8 см. Кут між проекціями похилих дорівнює 60°, а довжина відрізка, що сполучає основи похилих, дорівнює 7 см. Знайдіть довжину другої похилої.

Ответы на вопрос

Отвечает Златьев Сергей.

Ответ:

Довжина похилої 249 см або 233 см

Объяснение:

Із точки до площини проведено дві похилі до неї. Довжина однієї з них дорівнює 12√2 см, а довжина її проекції — 8 см. Кут між проекціями похилих дорівнює 60°, а довжина відрізка, що сполучає основи похилих, дорівнює 7 см. Знайдіть довжину другої похилої.

Дано: AB і AC - похилі, АН - перпендикуляр, ВН і НС - проекції АВ і ВК. АВ=12√2 см, ВН= 8 см, ВС=7 см, ∠ВНС=60°.

Знайти: АС

РОЗВ'ЯЗАННЯ

1) Із прямокутного трикутника АВН(∠Н=90°) за теоремою Піфагора знайдемо катет АН:

\sf AH =  \sqrt{ {AB}^{2} -  {BH}^{2}  }  =  \sqrt{ {(12 \sqrt{2}) }^{2}  -  {8}^{2} }  =  \bf \sqrt{224} (cm)

2) Із △ВНС за теоремою косинусів:

ВС²=ВН²+НС²-2•ВН•НС•cos∠BHC

Нехай НС =х, тоді

7²=8²+х²-2•8•х•cos60°

х²-8х+15=0

За теоремою Вієта отримаємо два корені: х₁=5; х₂=3.

Отже, НС = 5 см або НС = 3 см.

Задача має два розв'язки.

3) Із △АНС(∠Н=90°) за теоремою Піфагора знайдемо гіпотенузу АС.

\sf AC =  \sqrt{ {AH}^{2} +  {HC}^{2}  }

Якщо HC=5 см, то

\sf AC =  \sqrt{224 + 25}  =  \bf \sqrt{249} (cm)

Якщо НС=3 см, то

\sf AC =  \sqrt{224 + 9}  =  \bf \sqrt{233} (cm)

Відповідь: √249 см або √233 см