дві сторони трикутника дорівнюють 4см і 8см а кут між ними 60° знайти довжину третьої сторони

трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Гурьева Надежда.

Ответ:

a  = 4\\ b = 8 \\  \alpha  = 60^{\circ}

По теореме косинусов:

c {}^{2}  =  {a}^{2}  + b {}^{2}  - 2ab \cos( \alpha )  \\ c =  \sqrt{ {4}^{2}  +  {8}^{2}  - 2 \times 4 \times 8 \cos(60^{\circ}) }  =  \\  =  \sqrt{16 + 64 - 64 \times  \frac{1}{2} }  =  \sqrt{100 - 32 }  =  \sqrt{68}  = 2 \sqrt{17}

примерно 8,2 см