У паралелограмі ABCD бісектриса кута D перетинас сторону AB у точці Р. Відрізок AP менший вiд

відрізка BP у 6 разів. Знайдіть периметр паралелограма, якщо АВ = 14 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Семёнова Валюша.

Ответ:

32 см

Объяснение:

Нехай АР=х см, тоді ВР=6х см. Маємо рівняння х+6х=14.

7х=14;  х=2.

АР=2 см;  ВР=2*6=12 см

∠АРD=CDP як кути при AD║BC та січній  DP; ∠АРD=∠АDР за визначенням бісектриси, отже, Δ∠АРD - рівнобедрений, ∠АD=АР=2 см.

Р=14+2+14+2=32 см