Основа прямої призми-прямокутний трикутник з катетом 12 см і rіпотенузою 13 см. Знайдіть повну

поверхню призми, якщо бічна грань, що містить невідомий катет основи, є квадратом.

Ответы на вопрос

Отвечает Курбатова Полина.

Ответ:

210см²

Объяснение:

Дано:

Треугольник

а=12см катет

c=13см гипотенуза

b=? катет

h=? высота призмы

Sпол=?

Решение.

По теореме Пифагора

b=√(c²-a²)=√(13²-12²)=√(169-144)=√25=5см.

b=h=5см т.к. квадрат.

Pосн=а+b+c=12+5+13=30см.

Sбок=Росн*h=30*5=150см²

Sосн=а*b/2=5*12/2=30см²

Sпол=Sбок+2*Sосн=150+2*30=210см²