СРОЧНО!!!! ДАЮ 15 БАЛОВ Гострий кут рівнобічної трапеції-60°,а діагональ перпендикулярна до

бічної сторони,довжина якої - 12 см. Знайдіть периметр трапеції​

Ответы на вопрос

Отвечает Большешапов Женя.

Ответ:

60 см.

Объяснение:

Дано: СКМТ - трапеція, СК=МТ=12 см, ∠КСТ=∠Т=60°. Знайти Р.

∠К=∠КМТ=180-60=120°, тому що сума кутів трапеції, прилеглих до бічної сторони, становить 180°

∠КМС=120-90=30°

∠КСМ=180-120-30=30°

отже, ΔКСМ - рівнобедрений, СК=КМ=12 см.

ΔСМТ - прямокутний за умовою;  ∠ТСМ=90-60=30°, отже

МТ=1/2 СТ; СТ=12*2=24 см.

Р=12+12+12+24=60 см.