Хорду основи циліндра видно з центра цієї основи під кутом 60. Знайдіть кут, що утворює діагональ

осьового перерізу з площиною основи, якщо довжина хорди дорівнює 3 см, а висота циліндра - 2√3

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Объяснение:

Хорду основи циліндра видно з центра цієї основи під кутом 60.
значит хорда и два радиуса образуют равносторонний треугольник, значит радиус равен длине хорды значит диаметр равен двум длинам хорды
D = 2*L = 6 см
h = 2*√3
тангенс  искомого угла
tg(alpha) = h/D = 2*√3 / 6 = 1 /√3

alpha = 30 градусов - это ответ