Знайдіть невідомий катет і гострі кути прямокутного трикутника, якщо гіпотенуза , дорівнює 29см,

а другий катет 21см.

Ответы на вопрос

Отвечает Бутчик Вася.

За теоремою Піфагора:

де a - гіпотенуза, b i c - катети

a^{2} =b^{2} +c^{2} \\29^{2} =21^{2} +c^{2} \\c^{2} = 400\\c=20

Гострий кут знаходимо за відношення протилежного катета до гіпотенузи:

sin(a)=\frac{c}{a} =\frac{20}{29} = 0.689655

a = 44

відповідно, кут b = 90-44=46