середня лінія трапеції дорівнює 20 см а одна з основ у 3 рази більша ніж друга. Знайдіть більшу

основу трапеції​

Ответы на вопрос

Отвечает Санкевич Павел.

Відповідь:

Більша основа дорівнює 30 см

Пояснення:

Середня лінія знаходиться по формулі \displaystyle c=\frac{a+b}{2}, де с — середня лінія, a i b — основи.

Нехай одна основ х, тоді інша 3х. Отримаємо рівняння:

\displaystyle 20=\frac{x+3x}{2}\\20=\frac{4x}{2}\\20=2x\\x=10

Тоді більша основа 3х = 30 см