Бісектриса кута В прямокутника ВОКР ділить сторону КО завдовжки 3 см і 4 см. Яким може бути

периметр прямокутника

Ответы на вопрос

Отвечает Аветисян Амалия.

Ответ:

Периметр прямокутника може бути 20 см або 22 см

Объяснение:

Дано: ВОКР - прямокутник, ВА - бісектриса кута В ⇒ ∠ОВА=∠РВА. ВА ділить сторону КО завдовжки 3 см і 4 см.

Знайти: Периметр ВОКР.

  • У прямокутнику протилежні сторони попарно паралельні та рівні.

1 випадок

Нехай ОА=3см, ОК=4см

1) ОК=ОА+АК=3+4=7см

2) ∠OAB=∠PBA - як внутрішні різносторонні кути при перетині паралельних прямих ОК і ВР січною ВА.

3) ∠ОВА=∠РВА - (за умовою), тому ∠ OAB=∠OBA. Отже, за ознакою рівнобедреного трикутника: △AOB - рівнобедрений, ОВ=ОА= 3 см.

4) Периметр прямокутника:

\boxed{\bf P_{BOKP} = 2(OB + OK)}

\bf P_{BOKP} = 2(3 + 7) = 2 \times 10 = 20 см

2 випадок

Якщо ОА=4 см, а ОК=3 см.

Тоді ОВ=ОА=4 см, ОК=7 см, а периметр буде дорівнювати:

\bf P_{BOKP} = 2(4 + 7) = 2 \times 11 = 22 см