Доведіть, що чотирикутник АВСD з вершинами у точках А(-2;6), В(-8;-2), С(0;-8), D(6;0) є квадратом

С объяснением, не криво, и не спамьте, буду жалобы кидать.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ядрышникова Полина.

Завдання: Доведіть, що чотирикутник АВСD з вершинами у точках А(-2;6), В(-8;-2), С(0;-8), D(6;0) є квадратом.

Розв'язання:

Знайдемо довжини сторін чотирикутника ABCD:

AB= \sqrt{( - 8 + 2) {}^{2}  + ( - 2 - 6) {}^{2} }  =  \sqrt{36 + 64 } =  \sqrt{100}  = 10. \\

BC =  \sqrt{(0 + 8) {}^{2}  + ( - 8 + 2) {}^{2} }  =  \sqrt{64 +36 }  =  \sqrt{100}  = 10.

CD =  \sqrt{(6 - 0) {}^{2}  + (0 + 8) {}^{2} }  =  \sqrt{36 + 64}  =  \sqrt{100}  = 10.

AD =  \sqrt{(6 + 2) {}^{2} + (0 - 6) {}^{2}  }  =  \sqrt{64 + 36}  =  \sqrt{100}  = 10.

AB=BC=CD=AD=10, отже, АВСD - ромб.

Знайдемо діагоналі АС і ВD.

AC =  \sqrt{(0 + 2) {}^{2}  + ( - 8 -  6) {}^{2} }  =  \sqrt{4 + 196}  =  \sqrt{200}  = 10 \sqrt{2} .

BD =  \sqrt{(6 + 8) {}^{2} +  (0 + 2) {}^{2} }  =  \sqrt{196 + 4}  =  \sqrt{200}  = 10 \sqrt{2} .

AC=BD=102. Діагоналі ромба (паралелограма) рівні, отже, це прямокутник. В нашому випадку усі сторони і діагоналі рівні, тому це квадрат.

Відповідь: Доведено. АВСD - квадрат.