Прямокутник одна із сторін якого дорівнює 8 см а діагональ 17см обертається навколо більшої

сторони обчісліть об'єм утвореного тіла обертання

Ответы на вопрос

Отвечает Горская Елена.

Відповідь:

V = 960\pi

Пояснення:

Якщо діагональ прямокутника дорівнює 17 см, то друга сторона може бути знайдена за допомогою теореми Піфагора:

$$a^2 + b^2 = c^2$$ \\\\$$8^2 + b^2 = 17^2$$ \\\\$$b = 15$$

Таким чином, більша сторона прямокутника дорівнює 15 см. Якщо ця сторона обертається навколо меншої сторони (8 см), то отримаємо циліндр з висотою 15 см та радіусом 8 см. Об'єм циліндра можна обчислити за формулою:

V = \pi r^2 h \\\\\ V = \pi \cdot 8^2 \cdot 15$$ \\\\ V = 960\pi