Допоможіть будь ласка!!! Даю 10балів! АВ- основа рівнобедреного трикутника АВС, СМ –його

бісектриса. Знайдіть довжину цієї бісектриси, якщо периметр трикутника АВС дорівнює 40 см, а периметр трикутника АСМ дорівнює 35 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Непайда Даша.

Відповідь:  довжина бісектриси СМ дорівнює 5 см

Пояснення:

Позначимо сторону рівнобедреного трикутника АВС через a, а довжину бісектриси СМ через b. За умовою задачі, периметр трикутника АВС дорівнює 40 см, тому маємо:

2a + BC = 40,

де BC – третя сторона трикутника АВС.

Оскільки трикутник АВС рівнобедрений, то AB = AC = a, і бісектриса СМ є середньою лінією у трикутнику АВС, тому SM = BC/2.

Також за умовою задачі периметр трикутника АСМ дорівнює 35 см, тому маємо:

a + b + SM = 35.

Підставляємо SM = BC/2:

a + b + BC/2 = 35.

Знаємо, що 2a + BC = 40, тому BC = 40 - 2a.

Підставляємо це у попереднє рівняння:

a + b + (40 - 2a)/2 = 35.

Спрощуємо:

a + b + 20 - a = 35,

b = 15 - a.

Таким чином, ми виразили довжину бісектриси через довжину сторони рівнобедреного трикутника. Щоб знайти b, треба знайти a.

Підставляємо BC = 40 - 2a у рівняння 2a + BC = 40:

2a + 40 - 2a = 40,

a = 10.

Отже, сторона рівнобедреного трикутника АВС дорівнює 10 см.

Підставляємо a = 10 у вираз для b:

b = 15 - a = 5