Знайдіть невідомі сторони прямокутного трикутника АВС (˂С=90˚), якщо AB=2см, tgA =3


Ответы на вопрос

Отвечает Косарев Никита.

Ответ:Нехай катет навпроти кута з ctg = 3 дорівнює x

Оскільки ctg-це відношення прилеглого катета до протилежного, то прилеглий до цього кута катет дорівнює 3x (якщо він дорівнює y, то ctg = y / x = 3;

y = 3 * x) за теоремою Піфагора сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотенузи тобто.

(3x)^2 + x^2 = 2^2

10x^2 = 4

x^2 = 0,4

x = 2 / sqrt(10) (два ділити на корінь з десяти)

3x = 3*2/sqrt(10) = 6/sqrt(10)

Объяснение: