Не виконуючи побудови, знайдіть координати точок перетину з осями координат графіка

функцій:1)y=25-5x 2)y=-x²+64

Ответы на вопрос

Отвечает Изосимова Маша.

Для знаходження координат точок перетину з осями координат потрібно підставити відповідні значення координат до рівнянь функцій та розв'язати систему рівнянь:

Перетин з осі Y (коли х = 0):

y = 25 - 5x

y = 25 - 5(0)

y = 25

Отже, точка перетину з осі Y має координати (0, 25).

Перетин з осі X (коли y = 0):

y = -x² + 64

0 = -x² + 64

x² = 64

x = ±8

Отже, точки перетину з осі X мають координати (-8, 0) та (8, 0).

Отже, координати точок перетину з осями координат графіка функцій y = 25 - 5x та y = -x² + 64 є:

(0, 25), (-8, 0) та (8, 0).