17. Один з гострих кутів прямокутного трикутника на 30 менший від другого, а гіпотенуза трикутника

дорівнює 8 см. менший з його катетів. Знайдіть мен A) 2 см; Б) 4 см; B) 5 см; Г) 6 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Филь Никита.

Ответ:

Б) 4см.

Объяснение:

Нехай один з кутів буде х, тоді другий буде х-30°, і прямокутний 90°

рівняння: х+х-30°+90°=180°

2х+60°=180°

2х=120°

х=60°,

другий кут: 60°-30°=30°

Теорема звучить так : "катет який знаходиться навпроти кута 30° дорівнює половині гіпотенузи"

Тобто менший катет дорівнює:  8:2= 4 см

Отвечает Марусова Даша.

Ответ:

4 см.

Объяснение:

Нехай 1=х°, тоді ∠2=х-30°.

Сума гострих кутів прямокутного трикутника становить 90°, отже

х+х-30=90

2х=120

х=60

∠1=60°;  ∠2=30°

Катет, що лежить проти кута дорівнює половині гіпотенузи.

Менший катет = 8:2=4 см.