у рівнобедряному трикутнику кут при вершинівідноситься до кута при основі 14:11 знайти кути

трикутника та кут між бічною стороною та медіаною проведеною до основи бігом вирішіть контрольна

Ответы на вопрос

Отвечает Тулегалиев Аслан.

Ответ:

15

Объяснение:

Нехай кут при вершині трикутника має міру 14x, тоді кут при основі має міру 11x.

Оскільки трикутник рівнобедрений, то кути при основі мають рівні міри, тобто: 11x = 11x.

Звідси x = 1.

Отже, кут при вершині має міру 14 градусів, а кут при основі – 11 градусів.

Кут між бічною стороною та медіаною проведеною до основи можна знайти за формулою:

cos(кут) = (b^2 + c^2 - a^2) / 2bc,

де a – основа трикутника, b та c – бічні сторони.

Оскільки трикутник рівнобедрений, то b = c.

Тоді формула спрощується до: cos(кут) = (b^2 + b^2 - a^2) / 2b^2 = (2b^2 - a^2) / 2b^2.

Підставляючи значення a = b і враховуючи, що сторона трикутника може бути виражена через радіус вписаної кола r за формулою:

b = 2r * sin(кут при основі),

отримуємо:

cos(кут) = (2b^2 - a^2) / 2b^2 = (4r^2 * sin^2(11) - 4r^2 * sin^2(14)) / (4r^2 * sin^2(11)) = 1 - sin^2(14) / sin^2(11) ≈ 0.961.

Таким чином, кут між бічною стороною та медіаною проведеною до основи має міру близько 15 градусів (за округленням).