Дано прямокутний трикутник АСВ (кут С прямий), в якому СН - висота. Проєкції катетів АН та НВ

відповідно дорівнюють 16 см та 33 см. Знайдіть катет АС.

Ответы на вопрос

Отвечает Катырова Рината.

Ответ:

Катет AC дорівнює 28 см

Объяснение:

Дано прямокутний трикутник АСВ (кут С прямий), в якому СН - висота. Проєкції катетів АН та НВ відповідно дорівнюють 16 см та 33 см. Знайдіть катет АС.

  • Катет прямокутного трикутника є середнім пропорційним гіпотенузи і проекції цього катета на гіпотенузу, тобто:

\boxed {\bf  {AC}^{2} = AB \cdot AH}

Дан прямокутний трикутник АВС, AH=16 см, HB=33 см.

Гіпотенуза АВ =АН+НВ=16+33= 49 (см)

Тоді катет АС:

АС²= 49•16

AC =  \sqrt{49\cdot16 }  = 7\cdot 4 = \bf 28 (см)

Відповідь: 28 см

#SPJ1