Основа трикутника дорівнює 30 см, а бічні сторони дорівнюють 26 і 28 см. Висота поділена у

відношенні 2 : 3 (починаючи від вершини), і через точку поділу проведено пряму, паралельну основі. Знайти площу отриманої трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Хиленко Ира.

Ответ:

Объяснение:

Проведем высоту ВЕ, рассмотрим ΔВСЕ,  ЕК -высота,

ЕК=√(ВК*КС)=√(2*8)=√16=4 см.

S(ВСК)=1/2 * ЕК * ВС = 1/2 * 4 * 10 = 20 см²

S(АВС)=2S(ВСК)=20*2=40 см²

Найдем периметр: по теореме Пифагора

ЕС=√(ЕК²+КС²)=√(16+64)=√80=4√5 см.

АС=4√5 * 2 = 8√5 см

Р=АВ+ВС+АС=10 + 10 + 8√5=20+8√5 см