6.Зовнішній кут при вершині рівнобедреного трикутника відноситься до суміжного з ним внутрішнього

кута як 3:6. Визначте кути трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмин Никита.

Відповідь:

Одна з властивостей рівнобедреного трикутника полягає в тому, що два кути при основі трикутника рівні між собою. Таким чином, якщо позначити кути рівнобедреного трикутника як x, x та y, то ми можемо записати наступну систему рівнянь:

x + x + y = 180° (сума кутів трикутника)

y = (3/9) * (180° - x) (згідно умови задачі)

Скориставшись другим рівнянням, можна виразити y через x:

y = (3/9) * (180° - x) = (1/3) * (180° - x)

Підставляючи це в перше рівняння, отримуємо:

x + x + (1/3) * (180° - x) = 180°

Розв'язуючи це рівняння, знаходимо значення x:

2x + (1/3) * (180° - x) = 180°

6x + 180° - x = 540°

5x = 360°

x = 72°

Отже, два кути при основі рівнобедреного трикутника дорівнюють 72°, а третій кут, який не прилягає до основи, можна знайти, використовуючи будь-яке з двох рівнянь, наприклад:

y = (1/3) * (180° - x) = (1/3) * (180° - 72°) = 36°

Отже, кути рівнобедреного трикутника дорівнюють 72°, 72° та 36°.