Знайти катет прямокутного трикутника якщо його гіпотенуза дорівнює 13 см а другий катет 5 см


Ответы на вопрос

Отвечает Шамсутдинова Алина.

Відповідь:

12 см

Пояснення:

За теоремою Піфагора, квадрат гіпотенузи прямокутного трикутника дорівнює сумі квадратів його катетів.

Таким чином, якщо гіпотенуза дорівнює 13 см, а один з катетів - 5 см, то другий катет можна знайти за формулою:

a = √(c² - b²) = √(13² - 5²) = √(169 - 25) = √144 = 12 см.

Отже, другий катет дорівнює 12 см.