Точка, яка лежить на одній грані двогранного кута, знаходиться на відстані 14см від ребра, а від

іншої грані - на відстані 7 см.. Знайдіть величину двогранного кута.

Ответы на вопрос

Отвечает Росолов Максим.

Нехай двограний кут має грані ABC і ADE, де точка, що належить обом граням, позначена як A. Нехай точка F є серединною точкою ребра CD.

Тоді, за теоремою Піфагора, ми можемо записати дві рівності:

AF² + FD² = AD² (1)

AF² + FC² = AC² (2)

Оскільки точка F є серединною точкою ребра CD, то ми можемо записати:

FD = FC

Підставляючи це у (1) та (2), маємо:

AF² + FC² = AD² (1')

AF² + FC² = AC² (2')

Віднімаючи одне рівняння від іншого, маємо:

AD² - AC² = 0

Таким чином, ми отримали:

AD = AC

Отже, кут BAC є прямим кутом, оскільки він лежить на одній грані прямокутного двогранного кута.

Далі, за теоремою Піфагора, маємо:

AB² = AC² + BC²

AB² = AD² + BD²

Оскільки AD = AC, то ми можемо записати:

AB² = AC² + BC² = AD² + BD²

14² + 7² = BC² + BD²

BC² + BD² = 221

Але BC і BD є бічними сторонами одного й того ж правильного шестикутника, тому вони рівні між собою. Тоді ми маємо:

2BC² = 221

BC² = 110,5

BC ≈ 10,5

Таким чином, величина двогранного кута може бути знайдена за допомогою тригонометричних функцій:

tan α = 7 / 10,5

α ≈ 34,9°

Отже, величина двогранного кута становить близько 34,9 градусів.