Вивисти молекулярну формулу вуглеводню в якому масова частка Карбону -82.8% Гідрогену 17,2%.

Густина речовин за нормальних умов 2,6 т/л.

Ответы на вопрос

Отвечает Литвиненко Ангела.

1. Спочатку знайдемо масу 1 моль вуглеводню за густиною:

 1 л вуглеводню - це 2,6 г, а

 22,4 л______________х г, звідки х=22,4*2,6/1=58 г(приблизно)

 2.Ця маса необхідна для подальшого розрахування кількості атомів Гідрогену і Карбону у молекулі вуглеводню:

а) n(C)=\frac{w(C)\cdot{Mr(CxHy)}}{Ar(C)\cdot100\%}=\frac{82,8\cdot58}{12\cdot100}=4 

б) n(H)=\frac{w(H)\cdot{Mr(CxHy)}}{Ar(H)\cdot100\%}=\frac{17,2\cdot58}{1\cdot100}=10

Значить формула вуглеводню:C_4H_{10} - це бутан(насичений вуглеводень)