составте формулу вещества состоящего из углерода и серы если отношение массы этих элементов

:m(c):m(s)=3:16 расчитайте массу и число молекул 0,2 моль этого соединения​

Ответы на вопрос

Отвечает Мельниченко Никита.

Ответ:

Спочатку давайте визначимо масові відношення вуглецю (C) та сірки (S) в цьому сполуці. За даними, відношення маси C до маси S дорівнює 3:16.

Масова частка вуглецю (C) в цьому сполуці буде:

(3 / (3 + 16)) * 100% = (3 / 19) * 100% ≈ 15.79%

Масова частка сірки (S) буде:

(16 / (3 + 16)) * 100% = (16 / 19) * 100% ≈ 84.21%

Тепер давайте розглянемо стехіометричну формулу цього сполуці:

Маса атома вуглецю (C) ≈ 12 г/моль.

Маса атома сірки (S) ≈ 32 г/моль.

Масова частка вуглецю (C) в молекулі буде:

(12 / (12 + 32)) * 100% ≈ 27.27%

Масова частка сірки (S) в молекулі буде:

(32 / (12 + 32)) * 100% ≈ 72.73%

Це дозволяє нам скласти стехіометричну формулу сполуки:

C3H8S4

Тепер, для розрахунку маси та числа молекул 0,2 моль цієї сполуки, ми можемо використовувати масу молекули та число Авогадро.

Маса молекули C3H8S4:

Маса атома C ≈ 12 г/моль.

Маса атома H ≈ 1 г/моль.

Маса атома S ≈ 32 г/моль.

Маса молекули C3H8S4 = (3 * 12) + (8 * 1) + (4 * 32) = 36 + 8 + 128 = 172 г/моль.

Тепер, маса 0,2 моль цієї сполуки:

Маса = (0,2 моль) * (172 г/моль) = 34,4 г.

Тепер, для розрахунку числа молекул, ми можемо використовувати число Авогадро, яке дорівнює приблизно 6,022 x 10^23 молекул на моль.

Число молекул = (0,2 моль) * (6,022 x 10^23 молекул/моль) ≈ 1,2044 x 10^23 молекул.

Отже, маса 0,2 моль цієї сполуки складає 34,4 г, і в ній приблизно 1,2044 x 10^23 молекул.

Объяснение: