Фізіологічний розчин, який у медицині використовують як тимчасовий замінник плазми крові,містить

натрій хлорид з масовою часткою його в розчині 0,9 %. Обчисліть масу води й солі, потрібних для приготування 500 г такого розчину.

Ответы на вопрос

Отвечает Король Султан.

Ответ: Для приготування 500 г 0,9% розчину необхідно взяти 4,5 г солі та 494,5 г води.

Дано:

m(розч.) = 500 г

ω(NaCl) = 0,9% або 0,009

Знайти:

m(NaCl) - ?

m(H2O) - ?

Розв'язок:

m(NaCl) = m(розч.)*ω(NaCl) = 500 г*0,009 = 4,5 г

m(H2O) = m(розч.) - m(NaCl) = 500 г - 4,5 г = 494,5 г

Відповідь: Для приготування 500 г 0,9% розчину необхідно взяти 4,5 г солі та 494,5 г води.