1.Напишіть формули оксидів поданих хімічних елементів. Назвіть дані елементи С(||), Ва, Fe(|||),

Al 2. Допишіть рівняння реакцій якщо відомо що утворюється два оксиди. H2Se + O2 → селен(IV) оксид + ... Mg S + O2 → сульфур(IV) оксид +... 3. Допишіть рівняння реакцій. Поставте коефіцієнти S + O2 → HgO→ Cu + O2 → 4. Обчисліть масу гідрогену що входить до складу сульфатної кислоти масою 490 г. 5. У воді масою 260 г. Розчинили сіль масою 4 г. Обчисліть масову частку солі в утвореному розчині 6. Розрахуйте яку масу води та масу цукру потрібно взяти марійці щоб приготувати 150 г розчину з масовою часткою цукру 5 %

Ответы на вопрос

Отвечает Быстрицкий Богдан.

Відповідь:

Ок

Пояснення:

1) CO2-оксид карбону(II)

BaO-оксид барію

Fe2O3-оксид феруму(3)

Al2O3-оксид алюмінію

2) 2H2Se+3O2=2SeO2+2H2O

2MgS+3O2=2SO2+2MgO

3) S+O2=SO2

2HgO=2Hg+O2

2Cu+O2=2CuO

4) Дано

m(H2SO4)-490г

m(H)-?г

Mr(H2SO4)=2Ar(H)+Ar(S)+4Ar(O)=2+32+64=98а.о.м.

w(H)=2/98=0,02=2%

2% від 490 це 9,8г

5) Дано:

m(води)=260г

m(солі)=4г

w(солі)-?

m(р-ну)=m(води)+m(солі)=260+4=264г

w(солі)=m(солі)/m(р-ну)=4/264=0,015, можна округлити до 0,01 або 0,02

6) Дано:

m(р-ну)=150г

w(цукру)=5%

m(води)-?

m(цукру)-?

m(цукру)=m(р-ну)*w(цукру)=150г*5%=150*0,05=7,5г(цукру)

5%=0,05

m(води)=m(р-ну)-m(цукру)=150г-7,5г=142,5г