У суміш мурашиної та оцтової кислот масою 15,2 г добавили над- лишок цинку. При цьому виділилося

3,36 л газу (н. у.). Визначте масові частки кислот у суміші Даю 60 балів ​

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.
Спочатку потрібно визначити кількість речовини цинку, яка взаємодіяла з кислотами:

Zn + 2HCl → ZnCl₂ + H₂↑
Zn + 2HCOOH → Zn(COOH)₂ + H₂↑

Закон пропорційних кількостей речовин дозволяє вибрати одну з рівнянь виходячи з отриманого надлишку цинку. Нехай це буде друге рівняння:

n(Zn) = n(HCOOH) × 2
n(Zn) = m(Zn) / M(Zn) = (m(HCOOH) / M(HCOOH)) × 2

Отже, маса оцтової кислоти у суміші:

m(HCOOH) = (m(Zn) / M(Zn)) × (M(HCOOH) / 2)
m(HCOOH) = (15,2 / 65,38) × (60,05 / 2) = 220,4 г

Аналогічно, маса мурашиної кислоти у суміші:

m(HCOOH) = (m(Zn) / M(Zn)) × M(HCl)
m(HCl) = (15,2 / 65,38) × 36,46 = 8,42 г

Таким чином, масові частки мурашиної та оцтової кислот у суміші:

w(HCOOH) = m(HCOOH) / (m(HCOOH) + m(HCl)) × 100% ≈ 96,3%
w(HCl) = m(HCl) / (m(HCOOH) + m(HCl)) × 100% ≈ 3,7%

Відповідь: масова частка оцтової кислоти - 3,7%, масова частка мурашиної кислоти - 96,3%.