Задача 1: При взаємодії сплаву міді, заліза і алюмінію масою 7,90 г з надлишком хлоридної кислоти

одержали 1,568 л газу (н.у.) та 5,12 г нерозчинного залишку. Розрахуйте масові частки металів у вихідній суміші. Задача 2: Під час розчинення у хлоридній кислоті суміші, що складається з заліза, алюмінію та міді масою 20г виділився газ об’ємом 15,68 л (н.у.), а при обробці такої ж самої суміші розчином натрій гідроксиду – 13,44 л газу (н.у.). Визначте масові частки металів у вихідній суміші. ПОМОГИТЕ ПРОШУ!! ДАЮ 100 БАЛЛОВ!! СРОЧНО МОЛЮ!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Родин Никита.

Ответ:смесь котороя состоит из железа алюминия меди

медь не идёт с соляной кислотой, затем мы составляем систему :

Fe + 2HCl=FeCl2+ H2

2Al+6HCL=2ALCl3+3H2

5.12г остатка и есть Cu

Затем мы минусуем 7.9-5.12=2.78г

56x+27y=2.78

x+1.5y=0.07(это моль Н2)

решая систему находим x=0.04 моль Fe

y= 0.02модь Al

Затем Ответ:Fe 28.4%

Al 6.8%

Cu 64.8%

Объяснение: