Водень займає об'єм 224 л при нормальних умовах. Кількість молекул Карбон(ІІ) оксиду та водню

однакова. Знайдіть масу даної кількості молекул Карбон(ІІ) оксиду і запишіть у відповіді лише число.

Ответы на вопрос

Отвечает Рузманов Иван.

Відповідь:

Нормальні умови визначаються тиском 1 атм і температурою 0°C.

Об'єм 224 л водню при нормальних умовах відповідає кількості речовини:

n(H2) = V/P = 224/1 = 224 моль

Оскільки кількість молекул Карбон(ІІ) оксиду та водню однакова, то кількість молекул H2 також дорівнює 224 моль.

Для одного молюкули СО2 потрібно дві молекули H2 для реакції з водою за утворенням метану та кисню:

CO2 + 2H2 -> CH4 + O2

Отже, для всієї кількості молекул H2, потрібно половина кількості молекул СО2:

n(CO2) = 224 / 2 = 112 моль

Молярна маса СО2 дорівнює 44,01 г/моль. Тому маса 112 моль СО2:

m(CO2) = n(CO2) * M(CO2) = 112 * 44.01 = 4921,12 г

Отже, маса даної кількості молекул СО2 становить близько 4921 г. У відповіді слід записати число 4921.