Залізо масою 2,8 г спалили в хлорі об'ємом 2,8л (н.у). Визначити массу добутого ферум (III)

хлориду.​

Ответы на вопрос

Отвечает Прелова Виктория.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі необхідно знати, який газ утворюється під час реакції спалювання заліза у хлоріді. Запишемо рівняння реакції:

Fe + Cl2 → FeCl3

Таким чином, утворюється ферум (III) хлорид FeCl3.

Знайдемо кількість отриманого продукту. За ідеальних умов, об'єм газу пропорційний кількості речовини за законом Авогадро:

n = V / Vm

де n - кількість речовини в молях, V - об'єм газу, Vm - молярний об'єм газу при нормальних умовах (NTP), який дорівнює 22,4 л/моль.

Об'єм хлору у нормальних умовах становить 2,8 л/моль. Отже, кількість хлору в молях:

n(Cl2) = V(Cl2) / Vm(Cl2) = 2,8 л / 22,4 л/моль = 0,125 моль

За законом збереження маси, маса продукту дорівнює масі реагенту, який був повністю витрачений у реакції. Тому, маса FeCl3 дорівнюватиме масі заліза, яке було спалено:

m(FeCl3) = m(Fe) = 2,8 г

Отже, маса добутого ферум (III) хлориду дорівнює 2,8 г.

Объяснение:

Отвечает Митюхин Артём.
Для розв'язання цієї задачі потрібно скористатися хімічним рівнянням реакції, яка відбувається між залізом та хлором. Це рівняння має вигляд:

2 Fe + 3 Cl2 → 2 FeCl3

З нього можна побачити, що для повної реакції 2 моль заліза зреагують з 3 молями хлору, утворюючи 2 моля FeCl3.

За даною задачею, ми маємо 2,8 г заліза, що є меншим за мольну масу заліза (Fe) в 55.85 г/моль. Щоб визначити кількість молей заліза, треба розділити масу на мольну масу:

2,8 г / 55,85 г/моль ≈ 0,05 моль

Так як за рівнянням реакції, на 2 моля заліза утворюється 2 моля FeCl3, то на 0,05 моля заліза утвориться:

0,05 моль × (2 моля FeCl3 / 2 моля Fe) = 0,05 моль FeCl3

Щоб перевести молі у масу FeCl3, потрібно використати мольну масу FeCl3 в 162.2 г/моль:

0,05 моль × 162,2 г/моль = 8,11 г

Таким чином, маса добутого ферум (III) хлориду буде 8,11 г.