1) Оксид елемента 5 групи має відносну молекулярну масу 108. Назвати елемент. Написати формулу

гідроксиду, що відповідає даному оксиду. 2) Є розчин кислоти обємом 500 мл з масовою часткою кислоти 30%, густина 1,25 г/мл. Обчисліть масу кислоти в даному розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Бадамбай Ерсултан.

Ответ:

Объяснение:

1)

Формула вищого оксиду V групи R₂O₅ .

Приймемо невідомий елемент  за - х, тоді в оксиді знаходиться 5 атомів Оксигену , звідси складемо рівняння:

2х + 16 * 5 = 108

2х + 80 = 108

2х = 108 - 80

2х = 28

х = 28 : 2

х = 14

Цей елемент Нітроген (N) , його відносна атомна маса складає 14

Формула оксиду : N₂O₅

формула гідроксиду - HNO₃ - нітратна кислота

2)

m(р-ну) = V * p = 500 * 1,25 = 625 г

m(кислоти) = m(р-ну) * w(кислоти) : 100% =625 * 30% : 100% = 187,5 г