Розв'яжіть задачу, ОБОВ'ЯЗКОВО складайте рівняння реакцій, записуйте в рівнянні всі дані, записуйте

всі формули, за якими ви робили обчислення, надавайте пояснення кожній дії, яку ви виконуєте. Визначте масу осаду, добутого в результаті зливання розчину масою 20 г з масовою часткою ферум (III) сульфату 8 % з розчином масою 20 г з масовою часткою барій гідроксиду 15 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Веселов Женя.

Ответ:

Спочатку потрібно записати рівняння реакції, що відбувається між ферум (III) сульфатом та барій гідроксидом:

Fe2(SO4)3 + 3Ba(OH)2 → 2Fe(OH)3↓ + 3BaSO4↓

Для розрахунку маси осаду потрібно визначити, який з реагентів буде обмежуючим. Для цього порівнюємо кількості реагентів, що беруть участь у реакції, за їх молярною масою:

Ферум (III) сульфат: m = nM = 0,08 × 20 / 399 = 0,004 г

Барій гідроксид: m = nM = 0,15 × 20 / 171 = 0,018 г

Видно, що ферум (III) сульфат буде обмежуючим реагентом, оскільки його кількість менша.

За рівнянням реакції можна побачити, що одна молекула Fe2(SO4)3 утворює дві молекули Fe(OH)3, тому маса осаду Fe(OH)3 буде рівна масі ферум (III) сульфату, який був використаний у реакції:

m(Fe(OH)3) = 0,004 г

Таким чином, маса осаду Fe(OH)3, який утвориться в результаті зливання цих двох розчинів, становить 0,004 г.