У сільському господарстві для підживлення капусти використовують розчин калій хлориду. Обчисліть

масову частку речовини, якщо відомо, що до 280 г 10% розчину додали 40 мл води. (відповідь у %)

Ответы на вопрос

Отвечает Зиро Константин.

Ответ: 8,75%

Объяснение:

Дано:

m₁(р-ну) = 280 г

w₁(р.р) = 10% або 0,1

V(Н2О) = 40 мл

Найти: w₂(р.р) -?

1. Обчислимо масу розчиненої речовини, яка необхідна для виготовлення розчину

m(р.р) = m₁(р-ну)  * w₁(р.р) = 280 * 0,1 = 28 г

2. Знайдемо масу води:

р(Н2О) = 1 г/мл

m(Н2О) = V(Н2О) * р(Н2О)=40 * 1 = 40г

3. Вичислимо масу розчину:

m₂(р-ну) = m₁(р-ну)  + m(Н2О)  = 280 + 40 = 320 г

4. Знайдемо масову частку розчиненої речовини в утвореному розчині:

w₂(р.р) = m(р.р)/m₂(р-ну) * 100% = 28/320 * 100% = 8,75%