ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ВИРІШИТИ 1 Задача 1. Визначити молярну концентрацію розчину, отриманого

при розчиненнi натрiй сульфату масою 42,60 г у воді масою 300 г, якщо густина одержаного розчину дорівнює 1,12 г/см. (0,98 моль/дм³) 2 Задача В 200 см3 розчину міститься 4,9 г сульфатної кислоти. Обчисліть: а) молярну концентрацію сульфатної кислоти; б) молярну концентрацію еквівалента сульфатної кислоти. (0,25 моль/дм3; 0,5 моль/дм3)

Ответы на вопрос

Отвечает Воронин Никита.

Объяснение:

1. Визначити молярну концентрацію розчину, отриманого при розчиненнi натрiй сульфату масою 42,60 г у воді масою 300 г, якщо густина одержаного розчину дорівнює 1,12 г/см³ (0,98 моль/дм³)

Объем полученного раствора:

V=m/p=(300+42.6)/1.12=305.89см³ или 0.30589дм³

См(Na2SO4)=n/V=(m/M)/V=(42.60/142)/0.30589=0.98моль/л или 0.98моль/дм³

2 Задача

В 200 см3 розчину міститься 4,9 г сульфатної кислоти. Обчисліть: а) молярну концентрацію сульфатної кислоти; б) молярну концентрацію еквівалента сульфатної кислоти. (0,25 моль/дм3; 0,5 моль/дм3)

См(H2SO4)=n/V=(m/M)/V=(4.9/98)/0.2=0.25моль/л или 0.25моль/дм³

Сэк(H2SO4)=n/V=(m/Mэк)/V=(4.9/49)/0.2=0.5моль/л или 0.5моль/дм³