Розчинність кальцій флуориду 0,0016 г на 100 г води. Обчисліть ДР(CaF2).


Ответы на вопрос

Отвечает Федорова Кристина.

Ответ:

Объяснение:

Щоб знайти ДР (CaF2), ми можемо визначити концентрацію іонів Ca2+ та F- в насиченому розчині CaF2.

Константа розчинності для CaF2 складає 4,0 × 10^-11 M^2 при 25°C, тому ми можемо використовувати наступну рівність:

Ksp = [Ca2+][F-]^2

де Ksp - це стала розчинності для CaF2.

Замінюючи відомі значення, ми можемо розв'язати для [Ca2+] та [F-]:

4.0 × 10^-11 = x × (2x)^2

де x - це концентрація [Ca2+] та 2x - це концентрація [F-].

Розв'язуємо рівняння:

4.0 × 10^-11 = 4x^3

x^3 = 1.0 × 10^-11

x = 1.0 × 10^-3 M

Отже, концентрація іонів Ca2+ в насиченому розчині CaF2 становить 1.0 × 10^-3 M. Це означає, що ДР(CaF2) дорівнює 1.0 × 10^-3 M.