Задача 1. Відносна густина алкану за повітрям становить 3,93. Визначте формулу алкану Задача 2.

Маса 1 л алкену за н. у. дорівнює 1,875 г. Визначте формулу алкену. Задача 3. Визначить формулу алкану, вiдносна молекулярна маса якого- 100 а.о.​

Ответы на вопрос

Отвечает Варваринець Дашка.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

D(повітря) = 3,93

Найти: СnH2n +2 -?

Формула алкану СnH2n +2

Молекулярна маса повітря М(повітр.) = 29 г/моль

Знайдемо молекулярну масу алкану:

M(СnH2n +2) = М(повітр.) * D(повітря) = 29 * 3,93 = 114 г/моль

12n +2n +2 = 114

14n + 2 = 114

14n = 114 - 2

14n = 112

n = 8

Це формула октана (С8H18)

M(С8H18) = 12 * 8 + 1 * 18 = 114 г/моль

2)

Дано:

m(CnH2n) = 1,875 г

V(CnH2n) = 1 л

Найти: CnH2n - ?

Формула алкенів: CnH2n

Знайдемо щільність речовини:

ρ = m(CnH2n)/V(CnH2n) = 1,875/1 = 1,875г/л

Знайдемо молекулярну масу алкену :

M(CnH2n) = ρ *Vm = 1,875 * 22,4 = 42 г/моль

12n+2n = 42

14n = 42

n = 42 : 14

n = 3

Отже формула алкену: C3H6 - пропилен

3)

Дано:

М(CnH(2n+2) = 100 а.о.

Найти: CnH(2n+2)-?

Формула алкану CnH(2n+2)

12n +2n +2 = 100

14n +2 = 100

14n = 100 -2

14n = 98

n = 98 : 14

n = 7

Отже формула: C7H16 - гептан